Poznańska gamma na testach we Wrocławiu


Teraz wrocławianie od 1 września będą mogli przejechać się niebieskim moderusem gamma, który kolorystycznie wpasowuje się w tamtejsze tramwaje. Prototypowy pojazd jeździć będzie do końca roku. Promuje on tramwaje gamma produkowane przez Modertrans w Poznaniu. Od wczoraj pojazd jest we Wrocławiu, gdzie zapoznawany jest przez obsługę techniczną zajezdni jak i motorniczych, którzy będą nimi przewozić pasażerów.

Jeszcze w tym roku we Wrocławiu ma być rozpisany przetarg na dostawę kilkudziesięciu niskopodłogowych tramwajów. Prezentacja niebieskiej gammy wskazuje, że Modertrans zainteresowany będzie tym przetargiem.

Prototypowy Moderus Gamma wyprodukowany został przez Modertrans w listopadzie 2016 roku. Zdobył uznanie wśród pasażerów Poznania, gdzie z numerem taborowym „500” można było go spotkać najczęściej na trasach linii: 8, 12 i 16. W czwartym kwartale 2017 roku, po prezentacji na tamtejszych targach komunikacji szynowej Trako, gdzie zdobył prestiżowe nagrody za nowoczesne rozwiązania jak i za designer, woził gdańszczan na wybranych liniach, m.in. „6”, by sprawdzić jak pokonuje wzniesienia. Testy te zaliczył pozytywnie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz