Poznańscy deweloperzy wsparli dzieci


Święta to czas kiedy stajemy się wrażliwsi i staramy się, aby wszyscy zaznali ludzkiego dobra i życzliwości. Na Termach Maltańskich odbyła się kolejna odsłona transparentnej akcji charytatywnej Deweloperzy Dzieciom, jest to jedyna tego typu akcja w Polsce. W wydarzeniu wzięły udział domy dziecka z Poznania i Wielkopolski. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

Poznańscy deweloperzy wsparli dzieci 35

W poniedziałek Termy Maltańskie wypełniły się dziećmi i młodzieżą z domów dziecka. Wszystko za sprawą akcji charytatywnej, którą zorganizowała agencja Mission Public Relations.

– Postanowiliśmy połączyć siły wielkopolskich deweloperów i pod wspólnym szyldem zorganizować kolejną odsłonę akcji charytatywnej Deweloperzy Dzieciom – mówi Patrycja Haremska z Mission Public Relations. Do akcji zostało zaproszonych pięć rodzinnych i publicznych domów dziecka z Poznania i okolic.

– W naszej najbliższej okolicy jest sporo maluchów, którym możemy pomóc – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. Łącznie w akcji udział wzięło prawie 50 wychowanków domów dziecka, a także ich opiekunowie i przedstawiciele deweloperów. – Cieszymy się, że w akcji wzięły udział zarówno pobliskie domy dziecka, jak i te z dalszych zakątków Wielkopolski, na przykład z Wolsztyna – mówi Joanna Janowicz przedstawicielka firmy Constructa Plus.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałkowy poranek w aquaparku na Termach Maltańskich, gdzie odbyły się wodne animacje dla dzieci. Następnie uczestnicy udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał każdemu dziecku prezenty ufundowane przed darczyńców.

– Wybranie Term Maltańskich na miejsce eventu było strzałem w dziesiątkę, podopieczni domów dziecka byli zachwyceni – wspomina Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Po rozdaniu upominków odbyły się animacje ze Świętym Mikołajem i jego Śnieżynkami. Na koniec organizatorzy, darczyńcy i beneficjenci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. – Cieszymy się, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem mogliśmy spotkać się z wychowankami domów dziecka, to był magicznie spędzony czas, pełen refleksji – dodaje Łukasz Łowcki, prezes Łowiccy Grupa Deweloperska. Nie zabrakło też wzruszeń, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci postanowiły z własnej inicjatywy podziękować swoim darczyńcom.

W evencie Deweloperzy Dzieciom łącznie wzięło udział 14 deweloperów z Wielkopolski – Agrobex, Atrium Grunwald, Chronos Development, Constructa Plus, Ekonbud-Fadom, KM Building, Kos-Dom, Łowiccy, Monday Development, Nickel Development, Planetbud Development, Proxin Investment, Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk, a także Skaland. Wśród beneficjentów znalazło się 5 domów dziecka, czyli prawie 50 dzieci. Patronat medialny nad akcją objął m.in. Nasz Głos Poznański i www.naszglospoznanski.pl . Organizatorzy zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 

 

 

Dodaj komentarz