Poznanianki zagrały w dwumeczu Polski z Rosją [film]


Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań, Dominika Dewicka, Alicja Zając, Adriana Sikora i Monika Skowrońska, wystąpiły w towarzyskich spotkaniach reprezentacji Polski z Rosją. Zespół prowadzi poznański szkoleniowiec Wojciech Weiss. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Biało-czerwone poniosły porażkę w pierwszym spotkaniu towarzyskim z Rosją 2:4, a w rewanżu również lepsze okazała się reprezentacja Rosji 1:3. Spotkania zostały rozegrane w Gorzowie Wielkopolskim. Dla podopiecznych Wojciecha Weissa był to jeden z etapów przygotowań do Victory Day Womens Cup 2018 i startujących latem eliminacji do Mistrzostw Europy 2019. Polska najprawdopodobniej zagra w drugiej rundzie, a do turnieju finałowego awansują tylko cztery najlepsze reprezentacje.

– Z wyniku nie jesteśmy oczywiście zadowoleni, bo przegraliśmy, ale z gry już jak najbardziej tak. Dziewczyny wypadły dobrze realizując przedmeczowe założenia taktyczne, które dotyczyły m.in. gry wysokim pressingiem. Nasza gra napawa optymizmem i pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Warto podkreślić, że drużyna Rosji to jeden z najlepszych zespołów w Europie, jeśli nie na świecie – powiedział po dwumeczu selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w futsalu, Wojciech Weiss.

Polska – Rosja 1:3
Bramka dla Polski: Agata Sobkowicz

Skład wyjściowy: Dominika Dewicka, Agata Sobkowicz, Katarzyna Włodarczyk, Alicja Zając i Magdalena Wojcik.

Zmiany: Andżelika Dąbek, Agnieszka Karcz, Adriana Sikora, Monika Wasil, Monika Skowrońska, Klaudia Grodzka, Magdalena Matyja, Renata Uchnast i Julia Basta.

Polska – Rosja 2:4
Bramki dla Polski : Agata Sobkowicz, Renata Uchnast

Skład wyjściowy Polski: Andżelika Dąbek, Agata Sobkowicz, Katarzyna Włodarczyk, Alicja Zając i Magdalena Wojcik.

Zmiany: Dominika Dewicka, Agnieszka Karcz, Adriana Sikora, Monika Wasil, Monika Skowrońska, Klaudia Grodzka, Magdalena Matyja, Renata Uchnast, Julia Basta.

Tomasz Woźniak, fot. KU AZS UAM Poznań

1 komentarz

  1. ??? pisze:

    Patronaty ?? CZEGO ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dodaj komentarz