Poznanianki awansowały do Final Four Ekstraligi Futsalu

Futsalistki KU AZS UAM Poznań wygrały spotkanie rewanżowe z LKS Rolnik B. Głogówek 6:0 i awansowały do Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. Wiadomo już, że w półfinale podopieczne Wojciecha Weissa zmierzą się z zespołem Wanda Słomniczanka Słomniki. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Zobacz fotogalerie z meczu KU AZS UAM Poznań – LKS Rolnik B. Głogówek 6:0

Początek spotkania rewanżowego pomiędzy KU AZS UAM Poznań a LKS Rolnik B. Głogówek był bardzo wyrównany, ale po kwadransie gry inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Wojciecha Weissa. Wykorzystały one błąd w obronie przyjezdnych, a Aleksandra Jankowska pewnym uderzeniem otworzyła wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka, ale po zmianie stron kibice zobaczyli prawdziwy festiwal. Akademiczki zaatakowały bardzo odważnie i w trzy minuty podwyższyły wynik na 4:0, aby ostatecznie wygrać 6:0.

– Pierwsza połowa była bardzo ciężka, ale świetne interwencję Dominiki Dewickiej w bramce dały nam kopa i druga połowa należała już całkowicie do nas. Dziewczyny zagrały świetny mecz. Już wiemy, że w półfinale w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu zagramy z Wanda Słomniczanka Słomniki – powiedział po zwycięskim meczu trener KU AZS UAM Poznań, Wojciech Weiss.

KU AZS UAM Poznań – LKS Rolnik B. Głogówek 6:0 (1:0)
Bramki: Aleksandra Jankowska (15′, 27′), Monika Nowak (27′), Adriana Sikora (29′), Krystyna Cywińska (33′), Monika Skowrońska (34′)

KU AZS UAM Poznań: Dominika Dewicka, Magdalena Mądra – Laura Czudzińska, Monika Skowrońska, Alicja Zając, Adriana Sikora, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Anna Jacewicz, Aleksandra Jankowska, Krystyna Cywińska, Renata Nowak, Zuzanna Filipiak.

LKS Rolnik B. Głogówek: Magdalena Religa – Emilia Pawłowska, Kinga Ejzel, Natalia Wojdyło, Ilona Kujawska, Dominika Małycha, Paulina Procszyn, Katarzyna Kelner, Ewa Duda, Magdalena Kościelniak, Justyna Chudzik.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.