Poznaniacy zmieniają preferencje i wybierają domy


Dom z własnym ogrodem gwarantuje nie tylko większą przestrzeń mieszkalną, ale też wyższy poziom prywatności i wytchnienie – w otoczeniu przyrody, która jest za oknem i nie trzeba jej szukać w pobliskim parku. Ostatnie tygodnie, a nawet miesiące, pokazały nam, że warto taką przestrzeń sobie zagwarantować. Dostrzegają to poznaniacy i widać to także po rynku – zdecydowanie wzrosło zainteresowanie domami, szczególnie tymi w granicach miasta.

Więcej przestrzeni!

Okres pandemii i zmieniających się obostrzeń, mających na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa, sprawił, że wielu z nas zaczęło zwracać większą uwagę na posiadaną przestrzeń do mieszkania. W jednej chwili nasze mieszkania stały się szkołą, firmą, miejscem relaksu, a czasami także przestrzenią, by powracać do zdrowia. Przestrzeń zaprojektowana nawet najbardziej funkcjonalnie w lokalu w budynku wielorodzinnym nie zapewni tego, co własny dom z ogrodem.

Osoby, które w ostatnim czasie szukały swojego miejsca do życia, na pewno mocniej zwróciły uwagę na aspekty, które wcześniej mogły wydawać się mniej ważne lub wręcz drugorzędne. Mam na myśli nie tylko większy metraż, bo taki oczywiście znajdziemy w budynku wielorodzinnym. Chodzi też o przestrzeń wokół. Własny ogród to większa swoboda, niż jedynie balkon, czy taras. W świetle takich opinii, klienci na rynku mieszkaniowym zaczęli poszukiwać ofert domów, położonych na dużych, zielonych działkach – analizuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz