Poznaniacy na piwo poszliby najchętniej z… prezydentem Jaśkowiakiem


Z którą znaną osobą z Twojego miasta najchętniej wybrałbyś się na piwo? To pytanie zadała agencja badawcza SW Research mieszkańcom Poznania, podczas ogólnopolskiego badania „Z kim na piwo” zrealizowanego na zlecenie Grupy Żywiec.

Wspólne wyjście na piwo to najczęściej okazja do spędzania czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Zatem jeśli Polacy mieliby napić się złotego trunku ze znaną osobą ze swojego miasta, kto by to był? Zapytano o to mieszkańców Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

W Poznaniu zwyciężył prezydent Jacek Jaśkowiak, który otrzymał 20 proc. głosów, na drugim miejscu uplasował się polityk Ryszard Grobelny, 3 proc. głosów, następnie respondenci wskazywali piłkarza Piotra Reissa, 1 proc. głosów oraz rodzinę Kulczyków, 1 proc. głosów.

– W tym roku po raz pierwszy przyjrzeliśmy się temu, z którym z lokalnych polityków Polacy chcieliby pójść na piwo. Wyniki prowadzą do dwóch wniosków. Z jednej strony nadal kluczem wyboru jest prestiż, wynikający z pełnionej funkcji (np. wojewoda, wójt, burmistrz). Z drugiej strony mieszkańcy poszczególnych miast wykazują się znacznie słabszą znajomością lokalnych postaci w porównaniu do polityków ogólnopolskich – wyjaśnia Piotr Zimolzak, Dyrektor ds. Badań i Analiz z agencji SW Research.

Dodaj komentarz