Poznaniacy i Wielkopolanie pamiętają o powstaniu (ZDJĘCIA)


Punktualnie o godzinie 17:00 zabrzmiały syreny w Poznaniu, Warszawie i innych miastach. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, uroczystości upamiętniające 76. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego były skromniejsze i w mniejszym gronie. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wziął udział w obchodach w Warszawie.

 

 

Tradycyjnie, punktualnie o godzinie 17 zawyły w całym Poznaniu syreny, po których minutą ciszy uczczono pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim.

Formuła obchodów została uzgodniona i wypracowana z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wlkp. Uwzględniała ona stan zagrożenia epidemicznego i bezpieczeństwo oraz zdrowie kombatantów.

Pod poznańskim pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej wspólną wiązankę złożyła w imieniu Prezydenta Miasta Poznania – Barbara Sajnaj, Skarbnik Miasta Poznania wraz z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym Rady Miasta, przedstawicielem Wojewodą Wielkopolskim i Starosty Poznańskiego oraz Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej. Na szarfie widniał napis „Bohaterom Powstania Warszawskiego – Poznaniacy i Wielkopolanie”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz