Poznań za równością


Uchwalenie Karty oznacza, że miasto będzie starało się eliminować stereotypy i przeszkody, które przyczyniają się do nierównego statusu kobiet i mężczyzn i wpływają na nierówny podział ról w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Będzie więc wspierało programy, które np. ułatwiają kobietom powrót do pracy po urlopach macierzyńskich czy przeciwdziałają dyskryminacji.

Po tym, jak radni przyjęli Kartę, miasto musi w ciągu maksymalnie dwóch lat wypracować Równościowy Plan Działania. Zostaną w nim zawarte cele i priorytety Poznania dotyczące równości. Dokument będzie poprzedzony konsultacjami społecznymi, w które zaangażowane będą różne grupy społeczne: organizacje pożytku publicznego, instytucje, przedstawiciele biznesu oraz osoby indywidualne. Plan określi też środki finansowe i działania, jakie trzeba podjąć, aby cele miasta zostały zrealizowane.

Karta została opracowana w ramach projektu prowadzonego przez Radę Gmin i Regionów Europy w latach 2005-2006 razem z wieloma partnerami. AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz