Poznań wspiera unikatowych rzemieślników


Artystyczna oprawa książek, renowacja mebli, odnawianie aparatów fotograficznych czy projektowanie odzieży i ceramiki – miasto Poznań promuje unikatowe zawody. Umożliwia to program „Zaułek Rzemiosła”. Chętnych do wzięcia udziału w projekcie przybywa. Organizatorzy nadal czekają jednak wytwórców, rzemieślników i rękodzielników, którzy chcą realizować w Poznaniu swoją działalność.

„Zaułek Rzemiosła” to program skierowany do doświadczonych rzemieślników, jak również osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, posiadających kwalifikacje w zawodach rzemieślniczych. Celem projektu jest promocja niszowych zawodów oraz wzrost atrakcyjności miejskich przestrzeni, oferujących unikatowe produkty i usługi.

– Program się rozwija. Mamy już około 10 rzemieślników, którzy biorą udział w projekcie. Zgłaszają się kolejni. To dowód na to, że takie działania są potrzebne – nie tylko naszym partnerom, ale też mieszkańcom Poznania, którzy chętnie odwiedzają ich zakłady – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz