Poznań stał się tęczowym miastem


W ten weekend Poznań będzie najbardziej tęczowym miastem w Polsce. Dziś rano na ulice stolicy Wielkopolski wyjechało 180 tramwajów ozdobionych tęczowymi flagami. Sztandary społeczności LGBT+ zawisły również na jednej z głównych ulic miasta. Wszystko z okazji piętnastego Marszu Równości, na którym swoją obecność zaznaczy m.in. Netflix.

Od 4 sierpnia w mieście trwa Poznań Pride Week, tydzień wypełniony imprezami, pokazami filmowymi, panelami dyskusyjnymi i innymi wydarzeniami dotyczącymi społeczności LGBT+. Jego zwieńczeniem będzie Marsz Równości, który odbywa się w Poznaniu już po raz piętnasty. W tym roku po raz pierwszy pod oficjalnym patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

To będzie największy Marsz Równości w historii Poznania i zadbaliśmy o to, by jego oprawa była odpowiednia. Dziś i jutro wszystkie tramwaje w mieście będą jeździły ozdobione tęczowymi flagami. Wywiesiliśmy je również na Alei Niepodległości. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, nigdy wcześniej w żadnym mieście tęcza nie była aż tak widoczna. – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall, organizatora wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

2 komentarze

  1. anty-PO-kraka pisze:

    bardzo mnie to cieszy, że taka debilna decyzja dżej dżeja do końca przekona PO-znaniaków, że najwyższy czas PO-zbyć się zbuka z UM

    • gość1111 pisze:

      A jaki masz problem z tym, że ktoś wyraża swoje zdanie? czy krzywdzi cię jakoś? Może zrobimy tak: jeśli jesteś brunetem, to niech władze zabronią ci chodzić po ulicach z odkrytą głową, bo to może przecież niektórych obrażać ponieważ nie tolerują brunetów. W ten sposób szybko będziesz musiał założyć obóz odosobnienia dla tych, którzy nie są po twojej myśli.

Dodaj komentarz