Poznań pomoże rodzicom trojaczków


Będzie nowe świadczenie dla rodziców poznańskich wieloraczków. Zdecydowali o tym radni miasta Poznania. Ponadto, podczas wtorkowej sesji uchwalili m.in. plan zagospodarowania dla Fortu IX. Przegłosowali też powstanie nowej szkoły oraz przedszkola na Umultowie.


Wtorkową sesję zdominowały tematy związane z oświatą oraz planami zagospodarowania przestrzennego. Rada miasta jednogłośnie zdecydowała, że na Umultowie powstanie nowe przedszkole. Będzie w nim działać 6 oddziałów przedszkolnych, co pozwoli utworzyć 150 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W tym samym budynku powstanie również Szkoła Podstawowa nr 93, w której uczyć się będzie mogło 600 dzieci. Obie placówki stworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9.

Radni zgodzili się również na upoważnienie prezydenta Poznania do zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Nie wpłynie ono na uchwalony już budżet – jest to procedura, dzięki której w przyszłości możliwe będzie zdobycie unijnego dofinansowania na remont wraz z wyposażeniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu.

Cd. na str. 2

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz