Poznań Open, czyli światowy tenis już wkrótce na Golęcinie


Kibice tenisa mogą szykować się na wielkie sportowe emocje w Poznaniu. 12-20 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia zostanie rozegrana już 11 edycja turnieju tenisa zawodowego mężczyzn challenger ATP Poznań Open 2014.  W tym roku pula nagród została zwiększona o 5 tys. euro, co może zachęcić do odwiedzenia stolicy Wielkopolski jeszcze lepszych graczy niż przed rokiem. Patronat nad wydarzeniem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

PO_Plakat_480x680-01

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatniej dekady w poznańskim challengerze grali m.in.  tacy zawodnicy jak Yevgeny Kafelnikov, Marat Safin, Juan Martin Del Potro czy Gilles Simon, którzy chwilę później znaleźli się w czołówce rankingu ATP.  Poznań Open był też  ważnym krokiem naprzód w karierach wielu zawodników z czołowej pięćdziesiątki. Również Jerzemu Janowiczowi, który w 2012 roku jako pierwszy Polak triumfował w poznańskim turnieju, zwycięstwo na kortach PTO pozwoliło zdobyć cenne punkty do rankingu ATP. Co więcej, Jurek miał także niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje niezwykle umiejętności  przed polską publicznością, zdobywając przy tym jej ogromną sympatię.

Jaki przebieg będzie miała tegoroczna edycja imprezy? Kto zabłyśnie podczas poznańskiego challengera? Czy doczekamy się kolejnego zwycięstwa polskiego tenisisty?  Tego dowiemy się  już w połowie lipca. Zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa do odwiedzania kortów przy ul. Warmińskiej 1. Wstęp przez pierwsze dni turnieju będzie bezpłatny. Aktualne informacje na temat poznańskiego challengera można śledzić na stronie: www.poznanopen.ploraz www.naszglospoznanski.pl .

Uwaga: dzieci w wieku 10-16 lat chcące podawać piłki podczas turnieju prosimy o zgłaszanie się pod nr tel. 61 845 54 17, 603 283 336 lub bezpośrednio w recepcji klubu do 3 lipca. Gwarantowana opieka trenerska, strój sportowy, posiłki, napoje i inne atrakcje. MJ

Dodaj komentarz