Poznań Open 2019 zacznie się 3 czerwca


Niespełna trzy tygodnie zostały do rozpoczęcia challengera tenisowego ATP Poznań Open 2019. Poprzednia edycja imprezy rozgrywanej na kortach Parku Tenisowego Olimpia zakończyła się drugim w historii zwycięstwem Polaka. W wielkim stylu triumfował Hubert Hurkacz, który od tamtego momentu systematycznie pnie się w rankingu ATP.

Tegoroczna edycja Poznań Open rozpocznie się w poniedziałek, 3 czerwca i potrwa równo siedem dni, a nie jak w poprzednich latach – dziewięć. To nowość, bowiem od tego sezonu kwalifikacje turniejów rangi challenger zostały ograniczone zaledwie do dwóch meczów. Brak klasycznych eliminacji powoduje, że w turnieju głównym zobaczymy większą liczbę tenisistów. W poprzednich latach było ich 32, a teraz – aż 48! Powalczą oni o 90 punktów do rankingu ATP oraz o gratyfikacje finansowe. Pula nagród od tego roku wzrosła do 69 290 euro.

Drugi rok z rzędu poznański challenger odbywać się będzie w czerwcu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet w stosunku do lipcowego okresu, w którym turniej miał miejsce do roku 2017. Ze sportowego punktu widzenia korzystna jest szansa na przyjazd do Poznania tenisistów z pierwszej setki rankingu ATP, którym nie powiedzie się w pierwszym tygodniu paryskiego wielkiego szlema. Będą oni mogli przedłużyć sezon na kortach ziemnych w dobrze skomunikowanej z Paryżem stolicy Wielkopolski. Jest to także dogodna data dla fanów tenisa, gdyż większość z nich w tym terminie nie wyjechała jeszcze na wakacje z uwagi na rok szkolny, dzięki czemu mogą oni całymi rodzinami oglądać zmagania zawodowych tenisistów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz