Festiwal Pyrkon od dzisiaj


W weekend na ulicach Poznania znów będzie można spotkać elfy, czarownice, superbohaterów, a także wiele innych postaci z komiksów, gier oraz książek, filmów i seriali z gatunku fantasy. W piątek rozpoczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon. Impreza potrwa do niedzieli.

Pyrkon to obecnie największy w Polsce festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce. Przez lata rozrósł się do olbrzymich rozmiarów imprezy, obejmującej kilkanaście bloków tematycznych: od komiksów, mangi i anime po gry, filmy czy literaturę fantasy. Festiwal ma też bogatą tradycję – w tym roku odbędzie się jej 18. edycja.

– Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań. Odwiedź nas koniecznie! – zachęcają organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

W tegorocznym programie Pyrkonu, jak zawsze, znaleźć można bogatą ofertę wykładów na przeróżne tematy. Coś dla siebie znajdą zarówno fani Star Wars, uniwersum Marvela i Harrego Pottera, jak i osoby, chcące dowiedzieć się czegoś więcej o psychologii Junga czy mitologii Słowian.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz