Poznań zimą na drogi wyda ponad 22 miliony!


43 pługoposypywarki, 18 pługów z piaskarkami i dziesiątki pracowników gotowych na odśnieżanie jezdni, chodników i dróg rowerowych – tak poznańscy drogowcy przygotowali się na nadejście zimy. Na utrzymanie dróg miasto wyda ponad 22 mln zł.

Na tegoroczną „akcję zima” miasto wyda niemal 2 mln zł więcej niż w roku poprzednim. Za ponad 22 mln zł odśnieżane i sprzątane będą jezdnie, chodniki, place miejskie, przejścia podziemne, kładki, a także pobocza i tereny zielone. Systemowo odśnieżanych będzie aż 871,5 km poznańskich dróg oraz 122,9 km dróg i ścieżek rowerowych – więcej niż w ubiegłym sezonie.

Na nadejście zimy czekają już 43 pługoposypywarki – 28 z nich stoi już w pełnej gotowości, pozostałe mogą wyruszyć na ulice w ciągu 6 godzin od pierwszych opadów. Przygotowano też 18 zestawów pług+piaskarka, które zajmą się odśnieżaniem chodników, placów, dróg i ścieżek rowerowych. Dyspozytorzy ZDM będą zarządzać maszynami i koordynować działania wyłonionych w przetargu firm, które będą odśnieżać miasto.

– Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach – podkreśla Agata Kaniewska z ZDM. – W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, a prędkość dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Apelujemy o zmianę opon na zimowe oraz o przepuszczanie pojazdów odśnieżających drogi.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz