Poznań i Federacja razem o Mistrzostwach Bezdomnych


Zastępca prezydenta Miasta Poznania Dariusz Jaworski spotkał się dziś z prezesem World Homeless Football Association Mel’em Young’iem. Spotkanie dotyczyło organizacji w Poznaniu  10-19 sierpnia 2013 Mistrzostw Świata bezdomnych w piłce nożnej ulicznej. Podczas rozmowy ustalono między innymi, że do domknięcia minimalnego budżetu imprezy – i to po redukcji kosztów – organizatorom brakuje około 500 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych a budżet imprezy wynosi 1,2 mln złotych. Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji są w pełni gotowe pod względem lokalizacyjnym, organizacyjnym i finansowym do wsparcia Mistrzostw. W budżecie Wydziału Sportu UMP zarezerwowano kwotę 500 tysięcy złotych i, niezależnie od dotacji, Miasto gotowe jest na szeroką pomoc organizacyjną, z racji doświadczenia w przygotowywaniu międzynarodowych imprez sportowych. Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych, jak dotąd, zebrało około 150 tysięcy złotych.

Obie strony ustaliły, że przeprowadzenie imprezy przygotowywanej przez organizatora jest poważnie zagrożone. Przedstawiciele Miasta Poznań i Federacji zgodzili się jednak dołożyć wszelkich starań, by uratować to ważne sportowe wydarzenie. Ostateczny termin dla organizatorów na zamknięcie budżetu imprezy został ustalony na 14 czerwca 2013. Jeśli do tego czasu budżet nie zostanie zbilansowany wówczas organizator ogłosi odwołanie imprezy.

Federacja i Miasto liczą na pozytywny odzew po apelu prezydenta Ryszarda Grobelnego, wystosowany do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZPN, a także na zabiegi i działania Światowej Federacji Piłki Nożnej Bezdomnych.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Dodaj komentarz