Poznań Hussars Ladies jedzie na klubowe ME 2018


Już drugi rok z rzędu Poznań Hussars Ladies mogą pochwalić się zdobyciem tytułu mistrza Polski w Lacrosse. Osiągnięcie to wiąże się z możliwością rywalizacji w klubowych mistrzostwach Europy – Ken Galluccio Cup 2018. W tym prestiżowym turnieju występują mistrzowie europejskich lig, a udział w turnieju to niepowtarzalna okazja do zdobycia cennego doświadczenia i gry na naprawdę wysokim poziomie.

Polskę reprezentować będą poznanianki wspomagane gościnnie przez trzy zawodniczki z Wrocławia. Jest to ich drugi wyjazd na ten turniej. W poprzednim roku wróciły z Gandawy z dorobkiem 4 wygranych i 1 przegranej, pokonując drużyny z Norwegii, Włoch, Belgii oraz Irlandii. Głównym celem drużyny jest zdobycie bezcennego doświadczenia i triumf w jak największej liczbie spotkań. Zawodniczki są mocno zmotywowane i ciężko przepracowały okres wakacji, więc z pewnością będą walczyć do ostatniego gwizdka.

W pierwszej fazie rozgrywek w ramach grupy A zespół Poznań Hussars Ladies zmierzu się z Edinburgh Thistle, HLA Rot-weiß München, Amsterdam Lions, Wettingen Wilds oraz Christiania Lacrosse. – Cały wyjazd możliwy jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania, biura podróży PAI Skwierzyna (Jerzy Sobolewski) oraz wszystkich osób, które wspomogły Poznań Hussars Ladies w zbiórce pieniężnej prowadzonej na portalu Polak Potrafi – mówi Marcin Basiński z KS Poznań Hussars

Klub zaprasza rodaków mieszkających lub pracujących w Belgii o wybranie się na stadion w Gandawie i kibicowania. – Wasza obecność będzie nieoceniona. Wstęp bezpłatny. Pierwszy gwizdek już o 14:00 w piątek – mówi Basiński.

Skład Poznań Hussars Ladies na Ken Galluccio Cup:
1. Narczewska Olga
2. Grala Maria
3. Gorzkowska Krystyna
4. Majorczyk Klaudia
5. Olejnicka Zuzanna
6. Piotrowska Joanna
7. Kosmala Agnieszka
8. Zielewicz Marianna
9. Fałat Agnieszka
10. Wawrzynów Joanna
11. Walas Anna
12. Kubińska Aleksandra
13. Kleina Karolina
14. Chwedoruk Joanna
15. Kacperczyk Małgorzata
16. Neuman Marta
17. Sobolewska Iga
18. Żbikowska Aleksandra (kapitan)

Dodaj komentarz