Poznań dla Syrii


Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom konfliktu w Syrii, w którą zaangażowało się Miasto Poznań. Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Polski Czerwony Krzyż uruchomiły specjalne konta, na które można wpłacać darowizny.

– To kolejny sposób, w jaki można wesprzeć syryjskie rodziny. To ułatwienie, dla tych wszystkich, którzy chcą być szczodrzy i solidarni z nimi. Teraz można to zrobić nawet nie wychodząc z domu – mów Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Do końca kwietnia wolontariusze zbierają pieniądze w czasie wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie całego miasta. Środki z kwesty są następnie przekazywane na program symbolicznej adopcji syryjskich rodzin, dzięki któremu są w stanie wyżywić się i przetrwać pobyt w rejonie objętym konfliktem zbrojnym.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Polski Czerwony Krzyż uruchomiły dedykowane akcji konta bankowe, na które darczyńcy mogą wpłacać pieniądze.

– To jest dobra metoda, dla tych, którzy wiedzą o akcji, ale nie spotkali dotąd wolontariusza albo nie mieli przy sobie drobnych. W ten sposób mogą także okazać swoja solidarność. Wcale nie chodzi o wielkie kwoty, bo każda złotówka jest ważna. Dodane do siebie, pozwalają na realne wsparcie – przekonuje Grzegorz Ganowicz.

Aby dokonać wpłaty należy przelać pieniądze na wybrane konto:

1) Wielkopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu:

20 1090 1359 0000 0000 3501 8269
z dopiskiem Syria

2) Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań

Bank Zachodni WBK SA, 70 10901362 0000 0000 3602 2297
z dopiskiem Poznań dla Syrii

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz