Poznaj nietuzinkowy sposób na włamywacza


Bezpieczeństwo domu, a szczególnie jego mieszkańców to wartość nie do przecenienia. Ciemność wokół twojej posesji zwiększa szanse włamywacza i nie sprzyja ochronie domowników – lampy zewnętrzne ścienne z całą pewnością odwrócą tę zależność.

Bezpieczeństwo twojego domu czy firmy zależy w dużej mierze od monitoringu i systemów alarmowych, jednak pierwszym „buforem” ochronnym jest oświetlenie, które rozjaśnia posesję. Dzięki nowoczesnym i inteligentnym lampom w porę zauważysz, że ktoś nieupoważniony porusza się przed domem; co więcej, swoją zmienną aktywnością poinformują cię o tym fakcie w czasie rzeczywistym. Złodziej będzie działał pod presją, ponieważ jego próby włamania mogą zostać zasygnalizowane przez duże natężenie światła, całkowicie mogą go też zaskoczyć lampy uruchamiane czujnikiem ruchu.

Myślisz, że ten problem cię nie dotyczy? Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2017 roku w całej Polsce doszło do 65 tys. włamań. Wykrywalność sprawców zgłoszonych zdarzeń wynosi zaledwie 36%, ryzyko utraty majątku lub zdrowa w starciu ze złodziejem jest więc bardzo duże, a prawdopodobieństwo odnalezienia przestępcy – niskie.

Jakie oświetlenie ścienne wybrać?

Oświetlenie, które najlepiej ochroni twój dom, to lampy zewnętrzne ścienne działające w inteligentny sposób. Kinkiet solarny oparty na technologii świecenia diod LED daje intensywne białe światło, a lampa uruchamiana jest przez czujnik zmierzchu lub ruchu. Włamywacz z łatwością zostanie zauważony pod intensywną łuną światła, a dodatkowo będzie mocno zaskoczony nagłym rozbłyskiem. W ten sposób zauważysz, że potencjalny włamywacz porusza się po twojej posesji, a jeśli prowadzisz firmę, stróż w czasie rzeczywistym zostanie poinformowany o obecności osób trzecich. Czujnik ruchu zlokalizowany w oświetleniu natychmiast uruchamia światło i demaskuje złodzieja, co daje czas na wezwanie ochrony lub policji i pozwala złapać włamywacza na gorącym uczynku. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zasilania energią słoneczną – bateria po naładowaniu może świecić do 8 godzin. Lampy zewnętrzne o rozbudowanych funkcjach są dostępne w takich sklepach jak Leroy Merlin.

Lampy zewnętrzne ścienne i ich zalety

Oświetlenie ścienne zamontowane na murach budynku poza możliwością odstraszenia włamywacza ma jeszcze wiele innych zalet. Czujnik ruchu sprawia, że wracając do domu, nie musisz oświetlać sobie drogi latarką z telefonu ani iść po ciemku – dzięki temu nie przewrócisz się na schodach, nie uderzysz głową o podłogę i unikniesz być może trwałego uszczerbku na zdrowiu. Oświetlenie zmierzchowe czy reagujące na ruch pozwoli także cieszyć się spotkaniami przy grillu i grami zespołowymi już po zmroku. Dzięki zastosowanym technologiom masz pewność, że dzieci nie ucierpią podczas zabawy, gdy zgaśnie światło – lampa natychmiast zareaguje na ruch i rozświetli im drogę.

Warto zainwestować w lampy zewnętrzne ścienne, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom i samemu budynkowi. Nowoczesny system oświetlenia pozwoli ci uniknąć włamań i wypadków spowodowanych ciemnością, sprawi także, że poczujesz się w swoim domu jeszcze pewniej.

Dodaj komentarz