Powstają kolejne domy w podpoznańskich Rabowicach


W miejscowości Rabowice, położonej w gminie Swarzędz, w powiecie poznańskim trwa budowa kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej. Przy ulicy Bliskiej powstaje osiedle Zielone Rabowice II, którego inwestorem jest Greenbud Development.

Prowadzona inwestycja Zielone Rabowice II to kontynuacja udanego projektu Zielone Rabowice. Właśnie ze względu na duże zainteresowanie domami w gminie Swarzędz, zarząd Greenbud Development zdecydował, że rozpocznie inwestycję Zielone Rabowice II. W I etapie, który według planów ma zostać ukończony do grudnia przyszłego roku, powstanie 36 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 75 i 90 m kw. W ostatnich tygodniach zakończono prace fundamentowe, a aktualnie budowlańcy stawiają ściany parteru w pierwszych domach. Wyznaczono także harmonogram prac nad II etapem osiedla, które wystartują w nowym roku. Ta część inwestycji obejmuje budowę 20 domów o metrażu 75 m kw., a przekazanie kluczy zaplanowano na połowę 2019.

Warto nadmienić, że każdy z domów w Zielonych Rabowicach II został tak zaprojektowany, aby na piętrze była przestrzeń na 3 pokoje oraz łazienkę. Natomiast na parterze będzie salon z kuchnią oraz toaleta. Ta propozycja spotkała się pozytywnym odbiorem klientów. – Osiedle cieszy się sporym zainteresowaniem. Przykładowo w I etapie pozostały pojedyncze domy o powierzchni 90 m kw. – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Obok komfortowego układu pomieszczeń w domu, klienci dewelopera zwracają uwagę także na dużą działkę o powierzchni 400 m kw., co pozwala zaaranżować zielony ogród. Przyszli mieszkańcy doceniają lokalizację. Miasto Swarzędz, gdzie można załatwić wszystkie sprawy, jest oddalone od Rabowic o 2 km. W zasięgu znajduje się także Poznań. Co ważne, w przypadku całej poznańskiej aglomeracji najbardziej widać trend suburbanizacji. Klienci na rynku nieruchomości często wybierają mieszkania i domy poza administracyjnymi granicami Poznania, ale w miejscowościach z dogodnym dojazdem. Gmina Swarzędz, gdzie znajdują się Rabowice, ale też gminy: Rokietnica, Komorniki i Dopiewo to najpopularniejsze lokalizacje.

Dodaj komentarz