Powiatowo-gminne święto plonów w Buku


Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbędą się 24 sierpnia na Stadionie Miejskim w Buku. Zapraszają na nie starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam.

– To będzie święto całej naszej małej ojczyzny, czyli powiatu poznańskiego z jego siedemnastoma gminami. Dożynki obecnie kojarzą się ze świetną zabawą, ale nie zapominajmy, że to przede wszystkim święto rolników. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

Jak gospodarze przygotowują się do tego wydarzenia?

– Jesteśmy wyjątkowym miastem i chcemy to wszystkim pokazać – zapewnia Agnieszka Skałecka, pełniąca obowiązki dyrektora w bukowskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, który przygotowuje imprezę. – Już teraz mogę zapewnić, że dla wszystkich naszych mieszkańców będzie to wyjątkowe wydarzenie. Buk to nasz dom. Miasto, w którym żyjemy, pracujemy i wychowujemy dzieci. To dla nas miejsce wyjątkowe i tę jego wyjątkowość chcemy wszystkim pokazać. Bo też Buk się zmienia. Jest coraz bardziej kolorowy, otwarty na naturę i przyrodę.

Jakie zatem atrakcje czekają nas 24 sierpnia? Dożynki rozpoczną się mszą świętą, po której obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”. W trakcie wszystkich uroczystości obecny będzie także zespół folklorystyczny „Złote Kłosy”. Będzie można również zobaczyć występ Kapeli Podwórkowej „Junki z Buku”.

Na Stadionie Miejskim zagrają też dwa zespoły disco polo: MeGustar oraz Shantel, a gwiazdą wieczoru będzie Antek Smykiewicz, znany z singli „Pomimo burz” i „Neony”. Zaraz po jego występie rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do późnych godzin nocnych. A to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Buku oraz gości.

Organizatorzy przygotowują specjalny program dla najmłodszych, za którego motyw przewodni obrano ekologię. Będą więc liczne warsztaty i animacje. Nie zabraknie też ścianki do wspinania i tradycyjnych dmuchanych zamków. PR

Dodaj komentarz