Powiat i miasto Poznań wspierają Teatr Muzyczny


Dwa samorządy – Poznań i powiat poznański – zadeklarowały współpracę w zakresie wsparcia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dzisiaj podpisany został w tej sprawie list intencyjny, a dzień wcześniej odbyła się premiera wyjątkowego koncertu organizowanego przez Teatr Muzyczny, przy wsparciu powiatu poznańskiego pt. „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”

Oba samorządy bardzo doceniają rolę Teatru Muzycznego w Poznaniu, który działa dla mieszkańców Poznania oraz powiatu poznańskiego; ale przecież nie tylko dla nich. Ta funkcjonująca od 65 lat instytucja propaguje kulturę i wzmacnia rangę oraz rolę Metropolii Poznań na mapie kraju, zaspokajając jednocześnie potrzeby kulturalne mieszkańców.

– Dlatego naturalnym staje się usankcjonowanie tej współpracy, w tym również wsparcie finansowe jakie planujemy przekazać w przyszłym roku dla tej instytucji kultury – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, który wraz z Jędrzejem Solarskim zastępcą prezydenta Poznania złożyli zdalnie swoje podpisy pod listem.

– Sztuki i spektakle, które wystawia poznański Teatr Muzyczny cieszą się ogromną i nieustającą popularnością. Zanim, w wyniku pandemii, instytucja ta przeniosła swoje działania do sieci, frekwencja na przedstawieniach zawsze była stuprocentowa. Dzisiaj, pomimo trudności, teatr nadal żyje, utrzymując kontakt z odbiorcami i realizując szereg ciekawych przedsięwzięć. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę znaczącą dla miasta instytucję – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz