Porażka koszykarek Enea AZS Poznań

Niestety, kolejnej porażki doznały koszykarki Enea AZS Poznań, tym razem na wyjeździe z JAS-FGB Zagłębie Sosnowiec. Patronat nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Poznanianki od początku zaczęły bardzo źle, przegrywając 0:9. Pierwsze punkty zdobyła kapitan zespołu Kinga Woźniak dopiero w 5 minucie meczu. Akademiczki w kolejnym spotkaniu nie mogły wstrzelić się do kosza. Do przerwy zdobyły zaledwie 24 punkty. Po przerwie obraz gry niestety nie uległ zmianie. Akademiczki przez pierwsze 5 minut zdobyły zaledwie 2 punkty, przy 12 przeciwnika, przegrywając 3 kwartę 10:23. Ostatnia kwarta to punkt za punkt i minimalne zwycięstwo w tej części gry 17:15.

Pozytywnym aspektem meczu jest dobre zaprezentowanie się nowej zawodniczki Enea AZS Katariny Rymarenko. Ukrainka zdobyła 9 punktów i zebrała najwięcej – 10 piłek z tablicy.

JAS-FGB Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS Poznań 93:51 (27:10, 28:14, 23:10, 15:17)

Enea AZS: Katarzyna Bednarczyk 13, Katarina Rymarenko 9, Sidney Coock 7, Kinga Woźniak 7, Aleksandra Parzeńska 7, Alicja Szloser 4, Martyna Kotula 4, Daria Marciniak, Julia Tyszkiewicz, Julia Niemojewska.

JAS-FGB: Robyn Parks 18, Michaela Stara 15, Naketia Swanier 11, Egle Siksniute 11, na Rozwadowska 8, Małgorzata Misiuk 8, Marta Dobrowolska 7, Lana Packovski 7, Paulina Majda 4, Stephany Skrba 2, Aleksandra Wojtala 2.

Kolejny mecz Enea AZS Poznań gra w kolejny weekend w Bydgoszczy.