Popularność domów w MdM nie słabnie


Nadchodząca jesień zapowiada spory ruch na rynku nieruchomości. Potwierdziła to edycja Targów Mieszkań i Domów, która odbyła się w dniach 9-10 września w Poznaniu. Dla osób, które szukają wymarzonego M równie ważne jest, że w przyszłym roku kończy się program Mieszkanie dla Młodych.

Wrześniowe Targi w hali nr 3 MTP zgromadziły ponad 150 wystawców, w tym przede wszystkim deweloperów. Wśród nich były firmy posiadające inwestycje w granicach miasta. Nie brakowało tez propozycji dla osób chcących kupić wymarzony dom pod Poznaniem. To czytelny sygnał, jak dziś funkcjonuje rynek nieruchomości – mieszkańcy, którzy na co dzień są związani z miastem, coraz częściej chcą żyć tuż obok, mając swój dom. Dąbrówka, Komorniki, Suchy Las, Błażejewko, Murowana Goślina, czy Rabowice to miejsca chętnie wybierane przez osoby migrujące na tereny podmiejskie. W tych lokalizacjach powstają kolejne domy i mieszkania, ponieważ cenimy sobie bliskość natury, dogodną lokalizację względem sieci komunikacyjnych, a także przestrzeń.

Nasi klienci, z którymi się spotykamy, przede wszystkim zwracają uwagę, że w cenie mieszkania, mogą mieć dom z własnym ogrodem. To solidny argument przemawiający za naszą inwestycją mówi Magdalena Błaszkowiak – Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development. Do oferty dewelopera trafiła niedawno inwestycja Zielone Rabowice II, będąca kontynuacją udanego projektu w tej samej lokalizacji.

Przy ulicy Bliskiej w Rabowicach w ramach inwestycji zostanie przygotowanych 36 domów w zabudowie bliźniaczej, każdy z niezależnym wejściem. Greenbud Development oferuje 22 domy o powierzchni 75 m kw. (typ A) i 14 domów o metrażu 90 m kw. (typ B). Każdy z domów na osiedlu Zielone Rabowice II będzie wybudowany na działce o powierzchni 400 m kw., z przestronnym ogrodem. Warto zaznaczyć, że zainteresowanie nową inwestycją Greenbud Development jest spore. Już 25 domów zostało zarezerwowanych przez klientów, co nie stanowi zaskoczenia, w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej. Startują nowe projekty, popyt wciąż rośnie.

Jednocześnie w przyszłym roku kończy się także program MdM, mający do tej pory pozytywny wpływ na rynek. Warto pamiętać, że niemal każda pula rządowego finansowania była rozdysponowana bardzo szybko. – Aby uzyskać kredyt i skorzystać ze środków dostępnych w styczniu 2018, należy skompletować dokumenty do przedłożenia w banku odpowiednio wcześniej – najlepiej jeszcze przed końcem roku. Dzięki temu możliwe jest złożenie pełnej dokumentacji w wymaganym terminie, tj. 2 stycznia. W przypadku Zielonych Rabowic II takie rozwiązanie także wchodzi w grę – zauważa Magdalena Błaszkowiak-Pepel.

Domy w Zielonych Rabowicach są dostępne w ramach programu MdM. Warto rozeznać się w tym, co oferuje rynek i podjąć decyzję możliwie szybko. Greenbud Development ma za sobą inwestycje w Paczkowie, Gortatowie, czy Siekierkach Wielkich obok Swarzędza. Łącznie w tych trzech miejscowościach wybudowano 26 lokali – „bliźniaków”. Aktualnie deweloper rozwija inwestycję Zielone Rabowice, złożoną z 30 domów w zabudowie bliźniaczej.

Hubert Maćkowiak

Dodaj komentarz