Popularne leki na przeziębienie wstrzymane w obrocie. Mogą zaburzać rytm serca!


Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzje o czasowym zakazie wprowadzania do obrotu oraz wstrzymaniu obrotu wszystkich serii produktów zawierających substancję czynną fenspiryd. Jak wyjaśniono, może ona mieć potencjalny wpływ na występowanie zaburzenia rytmu serca.

– Wyniki badań nieklinicznych wskazują, iż stosunek korzyści do ryzyka w zarejestrowanych wskazaniach nie jest korzystny i produkty zawierające fenspiryd mogą mieć potencjalny wpływ na występowanie zaburzenia rytmu serca – czytamy we wtorkowym komunikacie GIF.

Fenspiryd to substancja przeciwzapalna i działająca rozkurczająco na oskrzela. Pomaga w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń górnych i dolnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu ucha środkowego.

GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

– Powodowanie zagrożenia życia lub zdrowia choćby dla jednego, kilku czy jakiejkolwiek liczby pacjentów rodzi konieczność nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności – informuje GIF.

Lista leków na przeziębienie wstrzymanych przez GIF:

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. gość pisze:

    prodczas przeźiębienia warto zadbać o siebie w naturalny sposób nie sięgajmy odrazu po leki WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy – to jest pierwszy i najważniejszy krok.
    Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie – kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Rokitnik jest bogaty w witaminę C jest jej więcej 20 razy niż w pomarańczach polecam syrop na wzmocnienie odporności i przy przeziębieniu.

Dodaj komentarz