Ponad 12 mln zł na Gdyńską w gminie Czerwonak


Do końca przyszłego roku odcinek ul. Gdyńskiej od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków zostanie wyremontowany. Miasto uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych na ponad 12 mln zł.  Przebudowa położonego na terenie gminy Czerwonak fragmentu drogi wojewódzkiej nr 196 to ostatni z etapów budowy i rozbudowy dróg do spalarni śmieci ITPOK. 

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu marszałek Marek Woźniak podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego, którego przedmiotem jest przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 196 w gminie Czerwonak, w ciągu ul. Gdyńskiej, na odcinku od granicy miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na to przedsięwzięcie wsparcie unijne w wysokości ponad 12 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Marszałek Woźniak podkreślił, że to bardzo dobrze przemyślany przez miasto Poznań projekt, wpisujący się w strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

– Ta niezwykle ważna i kosztowna inwestycja przyczyni się do likwidacji jednego z „wąskich gardeł” wyjazdowych miasta. Teraz oczekujemy na jej szybką i sprawną realizację – podkreślił marszałek dodając, że ten projekt to przykład bardzo dobrego współdziałania samorządów na obszarze poznańskiej aglomeracji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz