Ponad 100 serc w Paczkowie


105 serc udało się uszyć 14 września w Paczkowie podczas akcji charytatywnej, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Serce od Serca” Fundacji Samosterowna. „Pomaganie jest fajne” – takim komentarzem – na lokalnym profilu facebookowym – podsumowali akcję mieszkańcy.

Wszystko zaczęło się jeszcze latem, gdy wiceburmistrz Tomasz Zwoliński opowiedział o akcji, polegającej na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentek po mastektomii. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. O szczegółach sołtys Paczkowa Małgorzata Glabas-Gruszka wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami dowiedzieli się podczas podobnego spotkania na poznańskiej Cytadeli. Pomysł szycia poduszek wydał się godny naśladowania i w naszej gminie, dlatego podjęto decyzję o zorganizowaniu spotkania w sołectwie Paczkowo.
Do akcji przyłączyli się mieszkańcy Paczkowa, w tym panie z klubu Wesołej Paczki, młodzież ze Szkolnego Wolontariatu Motyli, członkowie Rady Sołeckiej, ale także panie z Klubu Aktywnych Kobiet z Czerwonaka, czy panie z Klubu Radnych Koalicja Mieszkańców Lubonia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz