Pomoc dla szpitala im. J. Strusia [AKTUALIZACJA]


Ponad 1,83 mln – tak kwota trafiła do wtorku (24 marca) na konto szpitala im. Józefa Strusia. W pomoc włączyły się firmy, kancelarie i osoby prywatne z całej Polski. Dzięki nim placówka będzie mogła skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Aktualizacja – dane na 29 marca 2020. Na konto szpitala wpłynęło 2,77 mln zł. W tym: 2,18 mln zł to datki od firm. Kolejne 591 tys. zł to pomoc od osób prywatnych. Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa.

_________________________

Aktualizacja – dane na 26 marca 2020. Na konto szpitala wpłynęło 2,11 mln zł. W tym: 1,87 mln zł to datki od firm. Kolejne 244 tys. zł to pomoc od osób prywatnych (1023 wpłaty). Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa.

_________________________

Aktualizacja – dane na 25 marca 2020. Na konto szpitala wpłynęło 2,01 mln zł. W tym: 1,78 mln zł to datki od firm. Kolejne 222 tys. zł to pomoc od osób prywatnych (918 wpłat). Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa.

_________________________

Wsparcie płynie z całego kraju. Po tym, jak na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się numer konta szpitala im. J. Strusia, na apel o pomoc odpowiedziało wiele firm, które wpłaciły pieniądze. Dzięki temu miejski szpital zyskał do wtorku ponad 1,68 mln zł. Pomogły też osoby prywatne – zarówno mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego, jak i osoby z innych miast Polski. Pieniądze zostaną przeznaczone na najpotrzebniejsze środki do walki z epidemią.

Niebagatelną pomoc okazali lekarzom i pielęgniarkom poznańscy restauratorzy i firmy z branży spożywczej. Do lecznicy trafiły liczne darowizny rzeczowe: przywożono obiady, kanapki, wodę i energetyczne przekąski dla personelu medycznego. Wśród darów nie zabrakło nawet ekspresu do kawy i samej kawy, przydatnej w czasie wytężonej pracy.

Firmy wsparły szpital również tak potrzebnymi środkami ochrony osobistej: kombinezonami, czepkami, osłonami na buty, specjalistycznymi półmaskami i rękawiczkami. Przekazano też kremy i żele do rąk.

Zgromadzone podczas zbiórek oraz przekazywane przez firmy materiały trafiają nie tylko do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej, ale również do innych poznańskich szpitali, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Miasto robi wszystko, by wszystkie osoby zaangażowane w walkę z pandemią miały zapewnioną niezbędną pomoc w tym wyjątkowym czasie. Cała logistyka działań jest w głównej mierze oparta na dużej pomocy ze strony KKS Wiara Lecha, stowarzyszenia kibiców, które organizuje zbiórkę napojów, żywności oraz innych potrzebnych materiałów na Stadionie Miejskim (IV trybuna), a później transportuje je do ww. placówek. W zbiórkę również żywo włączyła się Wielkopolska Izba Lekarska, w której siedzibie (ul. Nowowiejskiego 49) można zostawić środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne. W porozumieniu z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Studentów Medycyny IFMSA organizuje też akcję szycia maseczek. Zaangażowanie poznaniaków i poznanianek jest nie do przecenienie – składamy na ich ręce wyrazy najgłębszej wdzięczności.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, wysyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

AW

Dodaj komentarz