Pomarańczarnia MUKS Poznań pokonała Tęczę Leszno. Zobacz zdjęcia z meczu


W pierwszym spotkaniu play-off I ligi kobiet w koszykówce Pomarańczarnia MUKS Poznań podejmowała Tęczę Leszno i wygrała 65:59. Rewanż za tydzień w leszczyńskim Trapezie. Patronat nad Pomarańczarnią MUKS Poznań sprawuje Nasz Głos Poznański. Zobacz zdjęcia z meczu naszego fotoreportera Rogera Gorączniaka.

10 marca 2018 roku rozpoczęły się rozgrywki fazy play-off 1 ligi kobiet. Pomarańczarnia MUKS Poznań (2 zespół w grupie B po rundzie zasadniczej) podejmowała u siebie zespół MKS Tęczy Leszno, który zakończył pierwszą część sezonu na 7 miejscu. Teoretycznie słabszy przeciwnik, nastręczył poznaniankom wielu problemów. Przez niemal całe spotkanie to przyjezdne były na prowadzeniu. Ale w końcówce celna trójka Weroniki Woźniak wyprowadziła poznanianki na prowadzenie, do tego Patrycja Klatt i Karolina Olszewska nie pomyliły się wykonując rzuty osobiste i zawodniczki z Poznania mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym spotkaniu fazy play-off. Tym razem, nagrody dla najlepszych zawodniczek spotkania od sklepu internetowego lobo.pl otrzymały: leszczynianka Eliza Łakoma oraz kapitan poznańskiego zespołu Iwona Szarzyńska.

Drugi mecz w sobotę 17.03.2018 o godzinie 19:00 w Lesznie.

Pomarańczarnia MUKS Poznań – Tęcza Leszno 65:59 (15:21, 15:11, 16:18, 19:9).

Punkty dla poznanianek: Iwona Szarzyńska 17, Marta Wdowiuk 11, Weronika Woźniak 8, Weronika Woźniak 7, Karolina Olszewska 7, Weronika Papiernik 6, Sylwia Siemienas 5, Paulina Pilichowska 2

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Przypomnijmy, że poznanianki doskonale wypadły w rundzie zasadniczej i zakończyły ją na drugim miejscu w grupie B, a leszczynianki uplasowały się na miejscu siódmym. Zespoły walczą do dwóch wygranych spotkań.

Dodaj komentarz