Polska – Szwecja w Poznaniu!


Żużlowa reprezentacja Polski ostatnie spotkanie towarzyskie przed finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się we Wrocławiu, rozegra 31 maja w Poznaniu.  Rywalem podopiecznych Marka Cieślaka będzie Szwecja.

Maksym Drabik (na zdjęciu) był jednym z najskuteczniejszych zawodników podczas niedzielnego meczu Polska – Dania. „Torres” zdobył 10 punktów, a dzięki efektownej jeździe, świetnie zaprezentował się przed Częstochowską publicznością. Polacy pewnie pokonali Duńczyków 59:31, jednak Drabik podkreśla, że na torze, ten mecz wcale nie był łatwy.

– Teoretycznie test mecz, a i tak musieliśmy się mocno natrudzić. Nie wiem od czego
jest to uzależnione, ale startowałem w tym sezonie w Częstochowie już trzy razy i za każdym razem nawierzchnia tego toru była zupełnie inna. To były ciekawe zawody. Ogromnym wyróżnieniem są dla mnie starty z „orzełkiem” na piersi, oby jak najwięcej powołań na tego typu mecze. Dla mnie to coś wspaniałego – powiedział Drabik.

Już przed meczem, Maksym Drabik został gorąco powitany przez częstochowską publiczność, za co odwdzięczał się udanymi atakami na torze. Jak sam podkreśla, w jego przypadku, publiczność działa na niego bardzo motywująco.

– Do Częstochowy, jak i do tutejszych kibiców mam wielki sentyment. Zawsze pojawiam
się w Częstochowie z uśmiechem na ustach. Przyjęcie przez tutejszych kibiców było naprawdę budujące – zakończył Drabik.

W tym miesiącu, podopieczni Marka Cieślaka rozegrają ostatnie spotkanie towarzyskie przed finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się we Wrocławiu. 31 maja, w Poznaniu, rywalem biało – czerwonych będzie reprezentacja Szwecji.
Skład Polski:
9. Jarosław Hampel
10. Piotr Pawlicki
11. Maciej Janowski
12. Maksym Drabik
13. Janusz Kołodziej
14. Grzegorz Zengota

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się 31 maja, o godzinie 13:30 w Poznaniu. Wejściówki na mecz Polska – Szwecja już są w sprzedaży. Można je nabyć za pomocą portalu ebilet.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/mecz-zuzlowy/). Posiadacze karnetu na PSŻ – mają prawo do biletu ulgowego.
Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy 20 zł (ulgowe bilety dla młodzieży z ważną legitymacją, studenci do 26 r.ż, emeryci, renciści, kobiety). Dzieci do 12 roku życia za 1 zł – w pakiecie z rodzicem.

Dla Czytelników mieliśmy 10 dwuosobowych biletów! Konkurs trwał do 28 maja, do godz. 20. Laureatów poinformujemy wkrótce mailem z prośbą o potwierdzenie skorzystania do 29 maja do godz. 20.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Fot: Jarek Pabijan

Dodaj komentarz