Policjanci wystawili w niedzielę 653 mandaty karne


Ponad 650 mandatów karnych wystawili w niedzielę policjanci  e ramach akcji „PRĘDKOŚĆ – Zero Tolerancji”, która odbyła się na wielkopolskich drogach. Zatrzymano 12 praw jazdy, w tym 5 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W niedzielę odbyła się akcja „PRĘDKOŚĆ – Zero Tolerancji”, w której policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

– Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo – mówi podkom. Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu.

Podsumowując wyniki akcji, skontrolowano 989 pojazdów, policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości 1000 kierowców. Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 653 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 12 praw jazdy, w tym 5 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 39 dowodów rejestracyjnych.

oprac. tww, źródło: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz