Policja odzyskała Lexusa GS 450 o wartości ok. 300 tys. zł


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu w nocy z 5 na 6 października zatrzymali 38-letniego obywatela Łotwy podejrzewanego o kradzież sportowego Lexusa GS 450 o wartości 285 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z poznańskiej samochodówki, którzy pełnili nocną służbę otrzymali od dyżurnego KMP informację o kradzieży pojazdu na terenie Poznania. Miał on się poruszać autostradą A2 od strony Tarnowa Podgórnego w kierunku Warszawy. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Na węźle Komorniki zauważyli poszukiwany pojazd. Rozpoczęli obserwację, wyczekując dogodnego momentu do zatrzymania. O wszystkim poinformowali dyżurnego, który skierował do pomocy patrol policyjnych wywiadowców. W pewnym momencie kierowca lexusa zjechał z autostrady na stację benzynową. Jednak po chwili gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Uciekinier zjechał z autostrady na drogę ekspresową S5. Na wysokości Kleszczewa kolejne radiowozy zablokowały drogę, zmuszając mężczyznę do zjazdu z drogi ekspresowej. Kontynuował swoją ucieczkę drogami lokalnymi. Tutaj jego umiejętności okazały się niewystarczające. W miejscowości Poklatki stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w pole, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po kilkuset metrach policjanci odnaleźli i zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że to 38-letni mieszkaniec Łotwy. Policjanci ustalili, że skradziony pojazd był wyposażony w system bezkluczykowy. Przestępcy za pomocą specjalnego urządzenia, przechwycili sygnał z kluczyka i dzięki temu nie było problemu z uruchomieniem pojazdu.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz ucieczki przed Policją, za które grożą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postacie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz