Polacy zwycięzcami Poznań Open 2018!


Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków pokonali w finale gry podwójnej Poznań Open parę Andrea Vavassori oraz Attila Balazs 7:5, 6:7 (8), 10:8. To trzeci polski duet, który sięgnął po tytuł podczas challengera w Poznaniu. Patronem medialnym turnieju jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Ceremonia nagrodzenia finalistów debla – Poznań Open 2018 – 09.06.2018 r.

Kowalczyk i Walków zagrali w turnieju deblowym dzięki „dzikiej karcie” i w drodze do finału stracili seta przeciwko parze Grzegorz Panfil oraz Henri Laaksonen. Spotkanie rozpoczęło się niepomyślnie dla naszych reprezentantów. Zostali przełamani, a przeciwnicy wyszli na prowadzenie 4:1. Gra nie kleiła się Kowalczykowi i Walkowowi, popełniali dużo błędów, szczególnie trudno było w gemach serwisowych tenisisty z Wrocławia. Jednak od tego momentu Polacy zaczęli się pobudzać do walki, wygrali kilka kluczowych piłek, zdobyli cztery gemy z rzędu i nie tylko odrobili straty, ale wyszli też na prowadzenie. W parze przeciwników zdecydowanie dominował Balazs. Przy stanie 6:5 faworyci gospodarzy po raz drugi tego dnia odebrali serwis Andrei Vavassoriemu i zapisali pierwszą odsłonę na swoje konto.
Wydawało się, że Kowalczyk i Walków pójdą za ciosem i w początkowych gemach drugiej partii tak to wyglądało. Grali ofensywnie, ich tenis opierał się głównie na grze przy siatce. Wyszli już na prowadzenie 4:2 i kibice oczekiwali szybkiego zakończenia. Przy wyniku 5:4 Mateusz Kowalczyk serwował, żeby zakończyć mecz. Wtedy to po raz pierwszy stracił podanie. Walka ponownie stała się wyrównana, swoją grę poprawił także Włoch. Losy partii musiał rozstrzygnąć tie-break. To była niezwykle emocjonująca końcówka seta. Kowalczyk i Walków nie wykorzystali w niej dwóch piłek meczowych i to się zemściło. Ostatecznie to para włosko-węgierska wygrała drugiego seta.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz