Pół miliona zł dla WOŚP od Zespołu Szkół z Pobiedzisk Letniska w ciągu 20 lat!


„Kto gra ten ma – my gramy i pół miliona mamy” – to mógłby być slogan reklamowy wolontariuszy Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 maja w Pobiedziskach Letnisku po zakończeniu 26 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Uczniowie i nauczyciele tej szkoły z Jurkiem Owsiakiem grają już od 20 lat i przez ten okres zebrali  506 422 zł.

„Na ten wynik pracowało przez dwie dekady wielu wolontariuszy. Są nimi przede wszystkim uczniowie i absolwenci” – podkreśla Barbara Urban, nauczycielka, która prowadzi szkolny sztab od pierwszej edycji tej niezwykłej akcji. Warto wspomnieć, że Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku istnieje 21 lat, a wolontariusze tej placówki mieli w tym roku jubileuszowy 20 finał WOŚP. Jak na jubileusz przystało zebrano rekordową kwotę 43 620 zł. Niezwykłe jest to, że z puszkami w tym roku wyszło tylko 36 wolontariuszy i była to najmniejsza liczba zbierających w historii szkoły.
„Włożyliśmy w to bardzo wiele pracy, ale jest też ogromna satysfakcja i radość z niesienia pomocy potrzebującym. W przyszłym roku zagramy znowu” – z satysfakcją oznajmia Barbara Urban.

Ireneusz Antkowiak

Fot. Barbara Urban

Dodaj komentarz