Podsumowanie 5. kolejki Fortuna 1 Ligi


Warta Poznań po pokonaniu Podbeskidzia została samodzielnym liderem Fortuna 1 Ligi. Ciasno zrobiło się za jej plecami, bo GKS Bełchatów, Miedź Legnica i Stal Mielec mają po 10 punktów. W przeciągu kilku dni dwóch porażek doznali zawodnicy Bruk-Bet Termaliki, którzy spadli na 5. miejsce. A wciąż na lepsze jutro mają nadzieję w Opolu i Głogowie.

Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Nie zabrakło emocji w hitowym starciu. Warta Poznań na prowadzenie wyszła w 10. minucie, kiedy Mateusz Kupczak wykorzystał rzut karny. Wyrównanie przyszło jeszcze przed przerwą za sprawą Konrada Sierackiego, którzy wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Nowaka. W drugiej połowie gospodarze wywalczyli drugi rzut karny i… drugi raz na bramkę jedenastkę zamienił Kupczak. Warta wygrała czwarty mecz z rzędu, z kolei Podbeskidzie przegrało drugie spotkanie z rzędu.

Czytaj więcej:

Warta Poznań wygrała po raz czwarty z rzędu

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:2

Pierwsza połowa toczyła się w niezbyt szybkim tempie. To nie przeszkodziło jednak Radomiakowi, aby zdobyć gola otwierającego wynik. Nieporozumienie w polu karnym GKS-u wykorzystał Damian Nowak. Po przerwie goście ruszyli do ataku, a błąd defensywy wykorzystał Kamil Adamek. W 73. minucie było 2:1 dla drużyny z Jastrzębia po strzale z dystansu Damiana Tronta. Wynik 2:2 widniał 120 sekund później, kiedy Patryk Mikita wykorzystał rzut karny. Wynik już się nie zmienił, mimo że obie drużyny robiły wiele, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz