Podsumowanie 2. kolejki Fortuna 1 Ligi

15 kwietnia po raz ostatni Chrobry Głogów cieszył się ze zwycięstwa w lidze. Od wygranej z Rakowem Częstochowa minęły już 104 dni! Jak się okazało w sobotę nie udało się ekipie z Głogowa przerwać passy. W Tychach padł remis 1:1, choć GKS do 90. minuty prowadził 1:0. – Stojąc przy bramce z przyjemnością patrzyłem na to, jak chłopaki harowali z przodu i tyłu. To budujący punkt. W kolejnym meczu interesuje nas już tylko pełna pula i myślę, że ten remis poprowadzi do tego, aby punktować i regularnie, i o całą pulę – powiedział Mateusz Abramowicz, bramkarz Chrobrego Głogów.

Raków Częstochowa przed meczem z GKS Jastrzębie był niepokonany od pięciu spotkań. Po sobocie passa wynosi już sześć meczów. Choć zespół Marka Papszuna prowadził z beniaminkiem już 2:0, to ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Dla GKS-u Jastrzębie był to pierwszy punkt w Fortuna 1 Lidze po awansie z 2 Ligi. Remis kosztował z kolei Raków utratę pozycji lidera.

Po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu zagrano w Niepołomicach. Co więcej mecz ze Stalą uświetnił 95-lecie istnienia Puszczy. Jubileuszowe koszulki otrzymali Tomasz Tułacz i Michał Mikołajczyk. Szkoleniowiec Puszczy został uhonorowany za przekroczenie bariery 100 meczów ligowych na ławce trenerskiej drużyny z Niepołomic. Wracający do zdrowia kaptan Puszczy ma za sobą natomiast 150 oficjalnych meczów i jest liderem spośród wszystkich zawodników w kadrze. Gospodarze po wyrównanym meczu wygrali 1:0 odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na zapleczu ekstraklasy.