Podsumowanie 1. kolejki Fortuna 1 Ligi. Warta przegrała w Mielcu.

Miedź Legnica – Odra Opole 0:0

W Legnicy drużyny podzieliły się punktami. W 20. minucie Petteri Forsell z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Odra próbowała stwarzać zagrożenie pod bramką Miedzi, jednak dobrze spisywał się Łukasz Załuska. Co ciekawe, jeszcze kilkanaście dni w meczu sparingowym Odra rozgromiła 4:0 Miedź Legnicę. Teraz obie drużyny sezon zaczynają od remisu.

Radomiak Radom – GKS Tychy 2:1

W Radomiu bilety na mecz z GKS-em Tychy zostały wyprzedane w ekspresowym tempie. Kibice, którzy pojawili się na stadionie nie mają czego żałować. Radomiak zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze i na przerwę schodzi z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie tyszanie doprowadzili do remisu, ale w końcówce to Radomiak był bardziej zdeterminowany i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PGE Stal Mielec – Warta Poznań 2:1

Stal na własnym boisku wygrała z Wartą Poznań, ale wynik wyższy. W 26. minucie Sojić nie wykorzystał rzutu karnego, ale po chwili umieścił piłkę w siatce. W 76. minucie znów podszedł do jedenastki i znów strzał obronił Adrian Lis. Tym razem jednak zawodnik gospodarzy nie wpisał się na listę strzelców. Stal dobrze wchodzi w sezon, natomiast w Poznaniu również nie mają czego się wstydzić.