PKM rusza do Kostrzyna


Od 2 września Poznańska Kolej Metropolitalna będzie kursować także do Kostrzyna – umowę dotyczącą przedłużenia trasy podpisano w czwartek na kostrzyńskim dworcu. To już szósta linia, z której mogą korzystać mieszkańcy Poznania i powiatu.

– PKM wjechała dziś do naszego miasta! To wielka radość dla mieszkańców i satysfakcja dla samorządu – cieszył się Szymon Matysek, burmistrz Kostrzyna. W czwartek (22 sierpnia) razem z innymi samorządowcami uroczyście podpisał umowę dotyczącą przedłużenia linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki niej od 2 września Kostrzyn dołączy do grona miast, których mieszkańcy mogą szybciej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie dojechać do Poznania.

– Liczna obecność mieszkańców gminy na dzisiejszym podpisaniu umowy najlepiej świadczy o tym, że wydłużenie linii PKM do Kostrzyna jest przedsięwzięciem oczekiwanym i dobrze ocenianym – podkreślał Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Już wcześniej przez to miasto przejeżdżały pociągi Kolei Wielkopolskich. Teraz dzięki PKM mieszkańcy gminy będą mieli do dyspozycji kolejne trzy pary pociągów dziennie na trasie Poznań-Kostrzyn. Nowe połączenia będą służyły nam wszystkim.

W czerwcu ubiegłego roku system kolejowych połączeń metropolitalnych rozpoczął funkcjonowanie na liniach do Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Nowego Tomyśla i Wągrowca, a we wrześniu pociągi z logo PKM dojechały również do Swarzędza. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie połączeń do Wrześni.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz