PKM dla festiwalu w Jarocinie


Od 13 do 15 lipca potrwa tegoroczna edycja Jarocin Festiwal. Z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na ten czas wprowadzone zostaną specjalne zasady przejazdu dla uczestników imprezy.

Specjalna oferta będzie skierowana dla uczestników Festiwalu posiadających trzydniowy karnet wstępu na Jarocin Festiwal 2018 lub opaskę dodawaną do karnetu, które upoważniają do:

  • przejazdu w relacji Poznań Gł. – Jarocin, w pierwszych dwóch dniach rozpoczęcia Festiwalu tj. 13 i 14 lipca br. z rabatem 30%;
  • darmowego przejazdu w relacji Jarocin – Poznań Gł. w dniu zakończenia Festiwalu tj. 16 lipca br. o godzinie 2:04 na podstawie 3-dniowego karnetu lub opaski.

Oferta dotyczy wyłącznie taboru Kolei Wielkopolskich – operatora Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

– Poznańska Kolej Metropolitalna to coś więcej niż dojazdy do pracy lub szkoły i z powrotem. To również działania wspierające wydarzenia kulturalne. Ulgi w kosztach dojazdów, które adresowane będą do uczestników festiwalu w Jarocinie pokryte zostaną po połowie przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań i miasto Jarocin – mówi Jan Grabkowski, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, starosta poznański. – Dziękuje Stowarzyszeniu Metropolia Poznań i Kolejom Wielkopolskim za to, że zechciały włączyć się w organizację festiwalu w Jarocinie.

– Zależy nam na tym, aby festiwalowa publiczność docierała do nas przede wszystkim pociągami, bo tak jak w każdym mieście problemem dla nas jest liczba miejsc parkingowych – dodał Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Jak podkreślał Włodzimierz Wilkanowicz, prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich, spółka chce się włączyć  w różne projekty ponieważ warto propagować połączenia kolejowe.

– W tym przypadku ważniejsze dla nas, jako przewoźnika, jest to, aby młodzież, która korzystać będzie z naszych połączeń szczęśliwie na festiwal dotarła i z imprezy wróciła – zaznaczył Włodzimierz Wilkanowicz.

Rozkład jazdy specjalnego festiwalowego pociągu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej,
który będzie podstawiony 16 lipca br. dla uczestników Jarocin Festiwal 2018:

 

Numer pociągu 77249
Data 16 VII
Jarocin 02:04
Mieszków 02:09
Chocicza 02:15
Solec Wielkopolski 02:20
Sulęcinek 02:23
Środa Wielkopolska 02:30
Pierzchno 02:36
Kórnik 02:40
Gądki 02:44
Poznań Krzesiny 02:49
Poznań Starołęka 02:53
Poznań Dębina 02:56
Poznań Główny 03:00

 

Festiwal w Jarocinie 2018 to 3 dni, 4 sceny, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu
w Jarocinie będzie Johnny Rotten – wokalista Sex Pistols i Public Image Limited.

Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych – legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych – powstał w najbardziej popularnej formie w 1980 roku
z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, chociaż festiwale muzyczne odbywały się tutaj już od 1970 roku. Dość długo był największym festiwalem muzyki młodzieżowej, głównie rockowej
w państwach Bloku wschodniego.

Dodaj komentarz