Piotr Reiss ponownie zagra na Dębcu


Powstaje Centrum Szkolenia Akademii Piłkarskiej Reissa. Piłka nożna „wraca” na Dębiec.

W drugiej połowie września swoją działalność na poznańskim Dębcu rozpocznie nowoczesny ośrodek Akademii Piłkarskiej Reissa, który powstaje przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz miastem Poznań. Całoroczny obiekt będzie służył zawodnikom Akademii, uczniom szkoły, a także mieszkańcom dzielnicy.

W ramach kompleksu APR Arena Dębiec, znajdującego się bezpośrednio przy szkole, oprócz profesjonalnego boiska ze sztuczna nawierzchnią i hali pneumatycznej, znajdzie się także docelowo, siłownia, centrum fizjoterapii, szatnie oraz zaplecze gastronomiczne. W pobliżu już funkcjonuje hotel oraz internat.

– Nieopodal zaczynałem swoją przygodę z piłką, na historycznym już stadionie Lecha. Od kilku lat moja Akademia prowadzi treningi m.in. na Dębcu i jest ważną częścią sportowego Poznania. Już konkurujemy z najsilniejszymi Akademiami w Polsce i chcemy aby utalentowani zawodnicy zostawali w stolicy Wielkopolski, dlatego zapewniamy w naszym klubie ciągłość szkolenia od 4-latka do seniora. Uruchomione zostały także klasy w szkole podstawowej i liceum – opowiada o motywach powstania obiektu Piotr Reiss.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz