Piknik rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Wozy strażackie, wojskowe i moc atrakcji


Pokazy sprawnościowe strażaków, zadymiony namiot, plac zabaw dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 16 września pojawią się na pikniku rodzinnym „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Impreza, organizowana przez władze powiatu, odbędzie się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 przy ulicy Obornickiej w Bolechowie, w godzinach od 13 do 17.

– Piknik w Bolechowie to doskonała okazja do pokazania wszystkim, jak dobrze układa się współpraca pomiędzy powiatem policją i strażą. To także sposób na świetną zabawę, integrację oraz spędzenie wspólnie ciekawego popołudnia. Myślę, że niespodzianki, które przygotowano w tym roku z pewnością przyciągną na festyn wielu mieszkańców powiatu – przekonuje Jan Grabkowski, starosta poznański.

Atrakcji przygotowano naprawdę sporo. Najmłodsi będą mogli sprawdzić, jak pracuje strażak w zadymionym powietrzu, jak wygląda wojskowy wóz bojowy czy jak odbywa się profesjonalna kontrola dokumentów na lotnisku. Dodatkowo dla wszystkich strażacy przygotowali symulację wypadku, by pokazać jak należy się zachować w takiej sytuacji. Jednak największą zaplanowaną atrakcją wydaje się być poduszka z piany gaśniczej.

Powiat poznański od lat realizuje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Jednym z priorytetów naszych działań jest systematyczne polepszanie warunków pracy strażaków oraz policjantów. To przekłada się na konkretne wsparcie finansowe dla tych jednostek.

W tym roku, w trakcie pikniku, przekazanych zostanie 20 pomp szlamowych dla jednostek OSP z dwunastu gmin. Powiat poznański, oprócz OSP, wymiernie wspiera również straż pożarną, policję, wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe oraz inne jednostki, które zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

 

Dodaj komentarz