Piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje” w sobotę


Już w sobotę w poznańskim Nowym Zoo odbędzie się piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Jest to impreza towarzysząca obchodom Święta Policji garnizonu wielkopolskiego. W sobotnie południe, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć policyjny sprzęt, uczestniczyć w profilaktycznych zabawach, a także dowiedzieć się jak zostać policjantem.

Piknik profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczne wakacje” rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00. W okolicach słoniarni będzie można zobaczyć sprzęt, którego na co dzień używają wielkopolscy policjanci. Każdy chętny będzie mógł zasiąść w policyjnym radiowozie, armatce wodnej używanej przez OPP Poznań, czy policyjnym quadzie. Kierowcy zobaczą z bliska policyjny radiowóz, którym policjanci ścigają drogowych piratów. Na miejscu będzie również poznański mobilny komisariat.

Policjanci zorganizują również pokaz pierwszej pomocy i konkurencje sportowe dla dzieci. Przed wejściem głównym do zoo, funkcjonariusze będą znakować rowery oraz prowadzić rozmowy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Nie zabraknie również policyjnych czworonogów i koni policyjnych. W specjalnym namiocie, specjaliści od naboru do policji, będą przedstawiać każdemu chętnemu ścieżkę rekrutacji do służby w policyjnym mundurze. Policyjny piknik „Bezpieczne wakacje” potrwa do godziny 15:00.

 

Dodaj komentarz