Piknik militarny „Poznań 1945”


W niedzielę odbędzie się piknik militarny „Poznań 1945” oraz rekonstrukcja walk o Poznań. W planach są liczne pokazy pirotechniczne, spacery historyczne i prezentacja uzbrojenia wojskowego. W samo południe w imieniu poznaniaków kwiaty pod pomnikiem na Cytadeli złoży Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Jak co roku oficjalne obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 na cmentarzu miłostowskim, na którym Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania wraz z kombatantami złoży kwiaty w kwaterach żołnierzy polskich, rosyjskich i niemieckich. Z kolei główne uroczystości na Cytadeli rozpoczną się o godzinie 12:00, w ich trakcie minutą ciszy zostaną upamiętnione ofiary okupacji niemieckiej i walk o Poznań. Prezydent Jacek Jaśkowiak w asyście służb mundurowych złoży kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Radzieckich, Cytadelowców oraz Żołnierzy Alianckich.

W związku z obchodami pojawi się również wiele atrakcji dla mieszkańców Poznania. Tym razem wydarzenia zostaną podzielone na dwie części: piknik militarny (od godziny 10:00), przygotowany przez Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli oraz rekonstrukcję bitwy o Poznań (o godzinie 13:00) na boisku przy ulicy Słowiańskiej, którą zorganizowało Stowarzyszenie Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Warta”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz