Pijany kazał prowadzić auto 15-letniemu synowi


Policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie zezwolił prowadzić auto swojemu dziecku. Inny będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się autem do przewozu osób niepełnosprawnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zauważają, że mimo apeli do uczestników dróg nadal zdarzają się osoby, które zachowują się bardzo nieodpowiedzialnie.

Z jednym z takich zachowań funkcjonariusze spotkali się 25 stycznia w podpoznańskich Wirach. Wówczas nietrzeźwy mężczyzna nie bacząc na niebezpieczeństwo, jakie może stworzyć dla innych i dla samego zezwolił prowadzić auto swojemu 15-letniemu synowi. Mężczyzna w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Teraz ojciec poniesie odpowiedzialność za zezwolenie dziecku na prowadzenie pojazdu.15-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Z podobnie, równie nieodpowiedzialnym zachowaniem policjanci spotkali się kilka dni później w podpoznańskim Stęszewie. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się pojazdem przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych. Mężczyzna mając w organizmie blisko promil alkoholu tłumaczył policjantom, że dopiero był w drodze po podopiecznych.

Mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet 2 lat więzienia.

Policjanci zapowiadają, że nie będzie pobłażania tego typu zachowań i przypominają, że mogą one nieść za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

źródło KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz