Pierwszy bój Lecha już w niedzielę


Lech Poznań w niedzielny wieczór w Gdyni pierwszy raz w tym roku stoczy bój o ligowe punkty. Przeciwnikiem Kolejorza będzie zespół Arki.


Podczas zimowej przerwy w drużynie Lecha doszło do wielu przetasowań. Drużynę Kolejorza opuścili między innymi Lasse Nielsen, Nicki Bille Nielsen, Aziz Tetteh oraz Deniss Rakels. Wzmocniona została bardzo mocno linia defensywy. Z Jagiellonii przeszedł Piotr Tomasik, który w zeszłym sezonie zdobył wicemistrzostwo kraju, a także Thomas Rogne. Również ofensywna formacja zespołu prowadzonego przez trenera Nenada Bjelicę dostała ,,transfuzji” krwi. Za Rakelsa i Bille Nielsena, do ekipy Lecha dołączyli Oleksy Khoblenko oraz Elvir Koljić.

Lech w meczach kontrolnych wyglądał bardzo solidnie. Wśród sześciu sparingów poznaniacy ulegli jedynie raz w meczu z Hajdukiem Split. Bardzo dobrze wśród tych przygotowań dobrze pokazywał się Nicklas Barkroth. Sam trener Nenad Bjelica na konferencji przed meczem z Arką zauważył fakt, że Barkroth przechodził bardzo długo okres aklimatyzacji w Poznaniu. Miało to podłoże prywatne związane z rodziną zawodnika. Szkoleniowiec Dumy Wielkopolski również stwierdził, że Szwed podczas nadchodzącej rundy pokaże pełnie swoich umiejętności. Kolejnym wygranym minionego okresu przygotowawczego może być Jakub Moder. Lech pozbył się Aziza Tetteha, który przeszedł do Dynama Moskwa. Tym samym zrobiło się jedno miejsce w środku pola. Co prawda, na pozycji szóstki i ósemki może grać Jevtić, jak i Majewski, jednak to Moder jest nominalnym środkowym pomocnikiem i podczas meczów kontrolnych dostawał szansę od trenera Bjelicy.

Kibice Kolejorza wiele obiecują sobie po rundzie rewanżowej. Wiosna w wykonaniu Lecha już od paru sezonów była bardzo dobra, co może być podstawą do pozytywnego myślenia w kontekście najbliższych kilku miesięcy. W sieci można znaleźć również wpisy o ultimatum dla chorwackiego szkoleniowca Kolejorza. „Albo mistrzostwo, albo zmiana trenera” – można wyczytać na Twitterze. Sami prezesi Kolejorza mówią, że trener Bjelica ma kontrakt do końca sezonu i na pewno zostanie on wypełniony. Istnieje również opcja przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Początek pierwszego ligowego spotkania w tym roku Kolejorza o godzinie o 18. Przeciwnikiem poznaniaków będzie zespół Arki Gdynia, która znajduje się obecnie na siódmym miejscu w lidze.

Łukasz Rabiega
Fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz