Pierwsze zwycięstwo Posnanii w sezonie

Rugbiści Posnanii Poznań po siedmiu porażkach z rzędu w ekstralidze wygrali w niedzielne popołudnie na własnym stadionie z zespołem RzKS Juvenia Kraków.

Podopieczni Dominika Machlika chcieli przełożyć spotkanie z Juvenią Kraków, gdyż w kadrze brakowało pięciu zawodników, którzy przebywają na Mistrzostwach Europy do lat 19 w Portugalii. Ostatecznie spotkanie zostało rozegrane w niedzielę, a poznaniacy w pierwszej połowie zdominowali rywali i na przerwę schodzili prowadząc 14:0. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale Muszkieterowie nie pozwolili odebrać sobie cennych punktów i wygrali ostatecznie 19:12. Było to pierwsze zwycięstwo Posnanii w tym sezonie, która walczy o utrzymanie się w ekstralidze.

KS Posnania Poznań – RzKS Juvenia Kraków 19:12 (14:0)

Żółte kartki: Sebastiam Gruszczyński, Michał Stengert – Lasha Mirtskhulava, Artur Fursenko

Sędziowie: Tomasz Jarowicz, Dariusz Marciniak, Andrzej Pantoł

Posnania: Robert Bosiacki 5, Sebastian Gruszczyński 5, Maciej Rodzik 5, Daniel Gdula 4.

Juvenia: Adam Gracki 5, Maciej Grzesiak 5, Grzegorz Gołębiowski 2.