Pierwsze zwycięstwo Blackend w LAK

Zwycięstwo koszykarzy Blackend nad Chyżymi Dziadkami 61:54 było głównym wydarzeniem ostatniej kolejki Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. Patronem medialnym LAK jest „Nasz Głos Poznański”.

SONY DSC

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku kolejki koszykarze Late Basket podejmowali ekipę Kerry Polska. Do przerwy minimalnie lepsi byli zawodnicy Kerry Polska, którzy schodzili do szatni prowadząc  20:16. Tak niski rezultat osiągnięty na tym etapie rywalizacji był wynikiem słabej skuteczności w ataku wymuszonej dobrą i mocną obroną z obu stron. W drugiej części spotkania dużo lepszy okres gry zanotowali koszykarze Kerry Polska. Punkty zdobywane przez Łukasza Łagodzkiego, „trójki” Daniela Blumczyńskiego i Norberta Stańki oraz skuteczna gra na tablicach w wykonaniu Radosława Dajkslera (11 zbiórek w meczu), pozwoliły koszykarzom Kerry wygrać trzecią kwartę spotkania aż 15:5. Doświadczeni zawodnicy Kerry wywalczonej przewagi nie oddali już do końcowej syreny spotkania i pokonali ekipę Late Basket  52:33.

Ciekawie i emocjonująco było również w pojedynku zespołów Hoppecke z Chicago Ból. Początek spotkania należał do zawodników Hoppecke, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 7:0. W ekipie Hoppecke kolejne dobre spotkanie rozgrywał Piotr Bębenkowski a Sebastian Konwiński notując 14 punktów i 11 zbiórek uzyskał swoje pierwsze double-double w obecnym sezonie. Jednak z każdą upływającą minutą gry coraz lepiej zaczęli rozgrywać swoje akcje koszykarze Chicago Ból, którzy szybko odrobili ponoszone straty, a na przerwę schodzili prowadząc już 31:27. W ekipie Chicago szczególnie widoczni byli w tym spotkaniu – Piotr Gacek (20 punktów, 6 zbiórek i asyst). Wygrane przez drużynę Chicago dwie kolejne kwarty 24:20 i 14:10 pozwoliły im pokonać ostatecznie ekipę Hoppecke  69:57.

Równie ciekawie było w rywalizacji zespołów Chyżych Dziadków z Blackendem. Mimo, iż koszykarze ekipy Blackend przystępowali do tego pojedynku w mocno zdziesiątkowanym kontuzjami składzie, to nie zamierzali wcale oddać tego meczu bez walki. Pierwszą kwartę meczu 14:10 wygrali koszykarze Blackend, aby w drugiej części gry ulec Dziadkom  20:17. Decydującą dla losów spotkania okazała się być trzecia kwarta meczu, którą to 17:10 ponownie wygrali zawodnicy Blackend, w szeregach, których dobrą partię rozgrywali Paweł Baranowski i Marcin Niewczyk. Wywalczoną w tej części gry przewagę zawodnicy Blackend utrzymali już do ostatniej syreny spotkania pokonując ostatecznie ekipę Chyżych Dziadków  61:54. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobyli w tym meczu – Mikołaj Sierżant 18 i Błażej Drażba 17. Dla zespołu Blackend było to pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 12 grudnia w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ulicy Jana Pawła II. Początek sportowych zmagań o godzinie  17.30.