Jak 11 marca otwarte sklepy, galerie?


Najbliższa niedziela  to pierwszy dzień obowiązywania nowej ustawy ograniczającej handel w niedziele.  Jak 11 marca otwarte będą sklepy i galerie?

 

W marcu czeka nas zakupowa rewolucja. Po raz pierwszy nie zrobimy zakupów w każdą niedzielę, z powodu wprowadzenia zakazu handlu (dla ułatwienia w tekście kalendarz 2018 z zaznaczonymi handlowymi niedzielami).

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu. W myśl przepisów, od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele – pierwszą i ostatnią. Pozostałe niedziele zostały objęte zakazem handlu. W 2018 roku niedziel z zakazem handlu będzie łącznie 20.  W takich miesiącach, jak lipiec i wrzesień, nie zrobimy zakupów w aż trzy niedziele w miesiącu, a w kwietniu – nawet w cztery, ze względu na przypadające w niedzielę święto .

Niedziele z zakazem handlu: autobusy kursować będą inaczej

Najbliższa niedziela (11 marca) to pierwszy dzień obowiązywania nowej ustawy ograniczającej handel w niedziele. Nieczynne będą  sklepy Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Simply, Carrefour, Kaufland,

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz