Pięć wypadków śmiertelnych w trzy dni


Trwające przez trzy dni działania kontrolne z pięciodniowej akcji „Prędkość” już za nami. W ostatnich dniach policjanci z całej Wielkopolski czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Celem wzmożonych kontroli było egzekwowanie prawidłowego zachowania wśród kierowców, a wobec tych, którzy łamali przepisy drogowe, mundurowi byli bezwzględni.

25 sierpnia na terenie całego województwa, funkcjonariusze przeprowadzili kontrole 1981 pojazdów, odnotowali 1519 wykroczeń i nałożyli łącznie 1460 mandatów karnych.

Z przeprowadzonych działań wynika, że najwięcej sytuacji dotyczyło przekroczenia prędkości. Za ten proceder ukaranych mandatem zostało 993 kierowców. W 159 przypadkach odnosiło się to do jazdy nadmierną prędkością w rejonach przejść dla pieszych.

Podczas piątkowych działań ujawniono 13 kierujących pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 148 dowodów rejestracyjnych a także 13 praw jazdy, z czego 6 łączyło się z jazdą powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe, to w dniu 25 sierpnia doszło do 3 wypadków, w których 1 osoba została ranna a 2 straciły życie. Zarejestrowano także 131 kolizji.

Podsumowując całą akcję „Prędkość” stwierdzić można, iż największym zagrożeniem na drogach są kierujący w stanie nietrzeźwości oraz tacy, dla których znaki ograniczenia prędkości nie istnieją.

Niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których zasiadanie za kierownicą po spożyciu alkoholu nie stanowi przeszkody. Mundurowi ujawnili w sumie 25 takich osób.

W trakcie 3-dniowych działań drogowych policjanci skontrolowali łącznie 5638 pojazdów, odnotowali 4434 wykroczenia, zatrzymali 374 dowody rejestracyjne, 60 praw jazdy z czego 38 związane było z przekroczeniem prędkości o 50km/h w obszarze zabudowanym. Ogółem 4074 kierowców ukarano mandatami karnymi.

W tym czasie na wielkopolskich drogach doszło do 14 wypadków w tym 5 ze skutkiem śmiertelnym, a 10 osób zostało rannych. Ponadto zanotowano 354 kolizje.

Czytaj także:

Śmiertelny wypadek w Dobieżynie

Kolejna edycja kilkudniowej akcji Prędkość ukazuje, z jakimi niebezpieczeństwami na co dzień muszą się zmierzać uczestnicy ruchu drogowego i jak niewiele trzeba aby doszło do tragicznym w skutkach wydarzeń.

Policja zapewnia, że działania będą wielokrotnie powtarzane, aby uświadamiać społeczeństwu o konsekwencjach, wynikających z nieprzestrzegania przepisów drogowych i jazdy z nadmierną prędkością niedostosowaną do panujących warunków atmosferycznych.

źródło KW Policji w Poznaniu

Dodaj komentarz