Piąty występ Makuszewskiego w reprezentacji Polski


Maciej Makuszewski po raz piąty zagrał w reprezentacji Polski. Skrzydłowy Kolejorza wystąpił w poniedziałkowym spotkaniu z Meksykiem, które zakończyło się porażką biało-czerwonych 0:1.

28-letni piłkarz po raz drugi w karierze zagrał w reprezentacji od pierwszej minuty. Tym razem jednak nie na swojej ulubionej pozycji prawoskrzydłowego, a po drugiej stronie boiska. Makuszewski od początku meczu był aktywny, przeprowadził kilka akcji, ale żadnej z nich nie udało się zakończyć bramką. Pomocnik Lecha boisko opuścił w 76. minucie. Został zmieniony przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Z Makuszewskim w kadrze zagrało dwóch byłych lechitów. Nieco ponad godzinę na boisku spędził Karol Linetty, który w kadrze zagrał po raz osiemnasty. Po raz pierwszy w drużynie prowadzonej przez Adama Nawałkę wystąpił z kolei Tomasz Kędziora. Były obrońca Kolejorza, który reprezentacyjne doświadczenie zbierał do tej pory w kadrze do lat 21, rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasu.

Polacy jedyną bramkę w poniedziałkowym meczu stracili w 13. minucie za sprawą Raula Gimeneza. Później mimo kilku szans m.in. Linettego czy Rybusa, nie udało im się zdobyć gola i ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką.

POLSKA – MEKSYK 0:1 (0:1)

Bramki: Gimenez (13)

Polska: Wojciech Szczęsny – Artur Jędrzejczyk (46. Paweł Wszołek), Thiago Cionek, Jarosław Jach – Tomasz Kędziora, Karol Linetty ( 62. Rafał Wolski), Krzysztof Mączyńswki, Maciej Rybus (83. Rafał Kurzawa) – Piotr Zieliński, Jakub Świerczok (71. Mariusz Stępiński), Maciej Makuszewski (76. Jakub Błaszczykowski).

źródło lechpoznan.pl

fot. Lech Poznań / Przemysław Szyszka

Dodaj komentarz